Shakespeare2016 > Tvůrci > Dream Factory Ostrava

Dream Factory Ostrava

Dream Factory Ostrava je největší přehlídkou profesionálního činoherního divadla pro širokou veřejnost na severní Moravě. Ve své koncepci propojuje kvalitu místní umělecké produkce se špičkovými inscenacemi z celé České republiky i ze zahraničí a vyplňuje bílé místo na geografické mapě českých festivalů s nadregionálním významem. Nezastupitelný význam festivalu spočívá v podpoře rozmanitosti a různorodosti žánrů, forem divadla a jejich představení široké veřejnosti.

Festival si klade za cíl především oživit moravskoslezské kulturní dění překračující rámec mainstreamové divadelní produkce. Programová nabídka je každoročně žánrově a tematicky pestrá. Festival představuje divákům poslední trendy současného scénického umění a zejména mladým divákům přibližuje umění a nezávislou kulturu.

Dream Factory Ostrava se od jiných českých a blízkých příhraničních festivalů odlišuje zejména využitím ostravského industriálu. Těžiště programu festivalu se odehrává v Národní kulturní památce Dolu Hlubina. Inovativní propojení inscenací připravených pro klasické prostory a jejich prezentace v prázdném industriálním prostoru dodává festivalu na atraktivitě nejen pro běžné diváky, ale také pro kritiky a zahraniční hosty.

Projekt Dream Factory Ostrava je ojedinělý svou progresivní dramaturgií. Nekopíruje žádnou z již existujících kulturních událostí severomoravského regionu, ani nehodlá napodobovat jiné divadelní festivaly v ČR. Ve svém programu tato akce spojuje to nejlepší z tradičního pojetí divadla s nejnovějšími trendy umění a využívá Ostravu jako svébytný scénický prostor.

www.dfov.cz