Shakespeare2016 > Tvůrci > Komorní scéna Aréna

Komorní scéna Aréna

Komorní scéna Aréna je nejmenší a nejmladší ostravské divadlo, které pod svým současným názvem hraje od roku 1994. Nejprve soubor působil v bývalém Divadle hudby (dnes Stará Aréna) na Masarykově náměstí, po deseti letech se přesunul do nových prostor v budově Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu. Zde vítá diváky designově zajímavé foyer a sál pro zhruba stovku lidí. Soubor aktuálně čítající třináct herců se zaměřuje na náročnější dramaturgii a herecké divadlo. Komorní scéna Aréna je aktuálně nejúspěšnějším ostravským a moravským divadlem, po zisku ocenění Divadlo roku 2013 v rámci udělování Cen Alfréda Radoka letos obdržela hned několik dalších prestižních cen. Nejprve byla inscenace hry Tomáše Vůjtka Slyšení v režii uměleckého šéfa Ivana Krejčího vyhlášena Inscenací roku v anketě Divadelních novin. V březnu 2016 Aréna překonala všechna očekávání a proměnila všech pět nominací v Cenách divadelní kritiky. Opět tak získala titul Divadlo roku 2015, Slyšení se stalo Inscenací roku, tato hra byla vyhlášena Nejlepší poprvé uvedenou českou hrou roku 2015. Marek Cisovský za roli Adolfa Eichmanna získal cenu Nejlepší mužský herecký výkon roku 2015 a mladý člen souboru Štěpán Kozub se stal Talentem roku.
Komorní scéna Aréna uvádí v každé sezóně čtyři premiéry, projektu Shakespeare Ostrava 2016 se účastní s diváky i odbornou veřejností oceňovanou inscenací hry Williama Shakespeara Něco za něco v režii Ivana Krejčího.

Co si o projektu SO2016 myslí ředitelka Komorní scény Aréna Renáta Huserová…

Co se vám vybaví, když se řekne Shakespeare?
Vybaví se mi všechny nádherné zážitky, které mám spojené s jeho dílem. Filmy, divadelní inscenace, hudba, verše….Seznam se nedá vyjmenovat ani vypsat a stále přibývají další…

O čem myslíte, že by psal Shakespeare dnes?
Vše, co napsal (nebo alespoň většina z toho) je současné. Psal by o stejných lidských vlastnostech, souženích i radostech. Tolik se toho v lidských životech ani ve společnosti zase nezměnilo.

Co vznikne zkřížením Shakespeara a Ostravy?
To teprve uvidíme. Na to si budeme muset ještě chvíli počkat…

www.divadloarena.cz

logo_arena v rámku 1 copy

Kontakt

  • Komorní scéna Aréna
    příspěvková organizace
    28. října 2
    701 85 Moravská Ostrava
  • 596 130 622 info@divadloarena.cz