Shakespeare2016 > Soutěžte s námi o vstupenky na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava

Soutěžte s námi o vstupenky na Letní shakespearovské slavnosti Ostrava

Jedním z iniciátorů celoročního projektu Shakespeare Ostrava 2016 byl právě festival Letní shakespearovské slavnosti Ostrava, který letos proběhne již podeváté. A přesně potolikáté přiváží  do Ostravy inscenace ve špičkovém obsazení, jak se sami můžete přesvědčit přímo na stránkách festivalu. Do projektu přispívá ostravská část projektu LSS vlastním nastuováním Hamleta, který vzniká v režii Jany Ryšánek Schmiedtové. Většina představení je v tuto chvíli již vyprodaná a nebo se tomu každou hodinou blíží. My jsme si ale pro Vás ale schovali vstupenky pro výherce letní soutěže celoročního projektu SO2016.

Jak se zapojit do soutěže?
Úkolem každého soutěžícího je jakkoli autorsky ztvárnit Shakespearův sonet č. 24. Můžete jej přebásnit, přeložit do esperanta, zahrát a natočit, nazpívat, namalovat, vymodelovat z hlíny, vyfotit, vyšít do dečky nebo třeba zajódlovat, fantazii se skutečně meze nekladou a stejně tak rozsah zpracování je čistě na Vás.

Z výherců vybereme tři nejzajímavější  výtvory, které oceníme každý dvěma vstupenkami na představení Letních shakespearovských slavností Ostrava 2016.

Do kdy je třeba nám svůj výtvor zaslat a kdy zveřejníme vítěze?
NÁVRHY ZASÍLEJTE NA E-MAIL WILLIAM@SHAKESPEARE2016.CZ DO 20. ČERVENCE 2016. Do e-mailů prosím uveďte celé své jméno a telefonní kontakt. Jména výherců zveřejníme nejpozději 22. července 2016 na webových stránkách projektu a na FB stránkách komunity Shakespeare Ostrava 2016.

Tak do toho! Těšíme se na Vaše nápady! V případě jakýchkoli otázek pište na william@shakespeare2016.cz nebo volejte na 732 550 039.

Sonet č. 24 

Jak mistr rytec moje oko vrylo
do mého srdce obrysy Tvé krásy.
V mé hrudi je jak v rámu pověsilo,
teď s perspektivou umně pohrává si.
Tvá krása se pak do mých očí skryje,
a jen když Ty své do mých upíráš,
stane se z mého srdce galerie,
v níž za sklem očí visí Tvoje tvář.
Vidíš, jak oči očím pomáhají.
Ty moje přeci kreslily Tvou krásu,
Tvé okna jsou, co nahlédnout pak dají
do mého srdce slunečnímu jasu.
Ač svedou mnohé, jednu vadu mají.
Kreslí, co vidí, cit však nepoznají.

(W. Shakespeare, překlad M. Hilský)